Художник Сергій Дишлевий

Художник Сергій Дишлевий

В 2009 році до ювілею М.В. Гоголя у Великих Сорочинцях – місці проведення знаменитого ярмарку Сорочинський відбулося відкриття «Гоголівського парку». Скульптури для парку письменника, що прославив Україну і Сорочинці на весь світ, створював відомий запорізький художник – арт-директор «Галереї друзів» Сергій Дишлевий.

Захоплюючу роботу скульптора по дереву спостерігали всі відвідувачі нового парку. Натхненно, як справжній художник, він створював фантастичні фігури з колод.

Довкола зібрався натовп глядачів, які зачаровано розглядали його роботи. ”Невже це можна зробити за допомогою бензопили?” — викрикували вони. Але диво було очевидним.

Майстер Сергій Дишлевий народився і виріс в Запоріжжі. Такий незвичайний на перший погляд інструмент, як бензопила, він вибрав для творчості ще вісім років тому. З тих пір з ним не розлучається, тому що кращого помічника він не може придумати.

— Коли працюю з бензопилою, то моя робота перетворюється на шоу, — говорить Сергій. — Це гарно, екзотично і цікаво. Бензопила — доступний інструмент, а дерево — слухняний матеріал. Протягом дня можна створити двометрову скульптуру. Я вчився мистецтву роботи з бензопилою в Германії. Поважно користуватися зручною якісною бензопилою. Адже скульптура створюється впродовж довгого часу, і якщо техніка некомфортна, то я швидко вибиваюся з сил.

На початку 2010 року Дишлевого запросили взяти участь у створенні містечка крижаних фігур в Москві. Темою містечка вибрали голлівудський мультфільм «Льодовиковий період». Серед фігур багатьох визнаних майстрів судді були вражені роботою Дишлевого. Його скульптура стала наймасштабнішою – завдовжки в 24 метри і висотою в 6,5 метрів. Сергій виробив динозаврів на тлі крижаної гори з третьої частини всім відомого мультфільму. Своїх трьох динозаврів художник вирізував із спеціального спресованого снігу, який роблять за допомогою так званої снігової гармати. Матеріал виходить щільніше і більш сухий, ніж звичний сніг. Такі снігові глиби і дозволяють працювати з масштабом. Скульптури ж з льоду обмежуються заввишки максимум в два метри.

Обновлено