Туристичні родзинки

Ландшафтний заказник загальнодержавного значення «Монастирище» розташований на півдні Кіровоградської області біля с. Завтурове Устинівського району.

Площа заповідних земель трохи більше 15 га. Заказник є каньйоном річки Інгул з мальовничим пейзажем і нагромадженням кам'яних глиб по берегових схилах. Цей об'єкт унікальний і представляє місця виходу на поверхню елементів найдавнішої тектонічної структури України - Українського щита.

В центрі каньйону між старим і новим руслом річки Інгул знаходиться масивний скальний острівець - "Монастирище". Є припущення, що це - древня культова споруда, від якої збереглися символічні знаки і культовий камінь.

На схилах каньйону і довколишніх ділянках Інгулу збереглися унікальні рослини, характерні для південної частини степового краю. По берегах річки Інгул густими джунглями встають чагарники очерету. Поряд з типовими для цієї місцевості лучно-болотяними видами рослин тут зростає валеріана висока і камишовник звичайний – регіонально рідкісні види. Деякі види рослинного світу цієї місцевості занесені до Європейського списку. Зустрічається чимало рослин, занесених до Червоної книги України.
В урочищі можна зібрати зразки кварцового каменя, слюди й інших мінералів.
Заказник "Монастирище", безперечно, - один з цінних природних комплексів Кіровоградщини.

Обновлено