Традиції

Традиції

Сорочинський ярмарок

Сорочинський ярмарок - ярмарок, який відвіку проводиться в селі Великі Сорочинці Миргородського району Полтавської області. Прославився він завдяки повісті Миколи Васильовича Гоголя «Сорочинская ярмарка», який народився у Великих Сорочинцях.

На ярмарку завжди було людно і весело, продавалися всілякі товари. Подібні заходи не обходилися без виступу мандруючих акторів. Кожен ярмарок супроводився народними гуляннями, піснями, забавами. Ця місцевість України з давніх часів славилися багатими врожаями. Тут проходив головний торгівельний шлях «з варяг у греки», а властивий Україні особливий колорит у всьому перетворив на свято навідь буденну торгівлю.

В наші дні щорік на Сорочинський ярмарок з'їжджаються представники різних організацій і підприємств – виробники і торговці не лише з Полтави, але і з інших областей України, а також з-за кордону.

Гості свята можуть купити тут вироби народного промислу, сучасні промислові товари, продукти харчування. У шинках можна покуштувати блюда традиційної української кухні. Особливий колорит ярмарку додають одягнені в національний одяг продавці, ремісники, актори.

У 1999 році Сорочинський ярмарок отримав статус національного, проходить в серпні і приймає близько півмільйона гостей.

 

Обновлено