Географія

Географія

Булава та шабля символізують славне козацьке минуле Черкащини, державотворчу діяльність Богдана Хмельницького. Лавр – символ слави. Волюти – праісторія зародження і розвиток. Калина – найпоширеніший рослинний символ, виразник української ментальності. Образ Т.Г.Шевченка – найвищий прояв таланту землі Черкаської, визнаний у всьому світі; пророк і символ України, гордість і слава нашого краю. Дуб – символ сили і незламності, а жолуді – надії на ріст і прогрес.

Черкаська область знаходиться в центрі України, в басейні середньої течії Дніпра і займає територію 20 900 кв. м, що складає 3,5% загальної території України. Є однією з найбільш молодих областей України.

Черкаська область межує на півночі з Київською, на сході - з Полтавською, на півдні - з Кіровоградською і на заході - з Вінницькою областями. Область протягнулася з південного заходу на північний схід на 245 км, з півночі на південь - на 150 км.

У адміністративно-територіальному відношенні область ділиться на 20 районів: Городище, Драбів, Жашків, Звенигородка, Золотоноша, Кам'янка, Канів, Катеринопіль, Корсунь-Шевченківський, Лисянка, Маньківка, Монастирище, має 16 міст, у тому числі 6 обласного значення ( Черкаси, Сміла, Умань, Канів, Ватутіно і Золотоноша), 15 селищ міського типу і 826 сільських населених пунктів. Населення області - 1 323 800 чол. Щільність населення - 66 чол/км. кв. Адміністративний центр – місто Черкаси.

По території Черкаської області протікає річка Дніпро і її багаточисельні притоки. Річки західної частини області належать до басейну Південного Бугу. Всього по області протікає 1037 річок і знаходиться більше 2,5 тис. озер, ставків і водоймищ. Правобережна частина знаходиться на Придніпровській піднесеності, а Лівобережна – в межах Придніпровської низовини.

Надра області багаті, перш за все, нерудними корисними копалинами – виділяються родовища бурого вугілля і торфу, а також значні запаси будівельних матеріалів. Земельний фонд Черкаської області по своєму родючому потенціалу є одним з високих в Україні. Клімат помірно-континентальний з м'якою зимою і теплим літом, завдяки чому місцевість має багату рослинність, славиться цінним мальовничими лісами, має досить різноманітний тваринний світ.

 

Обновлено