Туристичні родзинки

Історико-культурний потенціал Сумської області дуже великий - тут є багато цікавих об'єктів для туризму, оскільки на території краю синтезувалася культура багатьох народів і епох з часів Київської Русі, і навіть ранішнього періоду розвитку людства.

Сумщина – унікальний в природному відношенні куточок України. Область налічує 169 об'єктів і територій природно-заповідного фонду, серед яких одне з чотирьох відділень Українського степового заповідника «Михайлівська цілина» площею 2,025 кв.км. Тут збереглася єдина в Україні ділянка степової цілини з характерною лугово-степовою рослинністю і фауною, яку не орали більше півтора століть.

На півночі області розташований один з наймолодших в країні Старогутсько-Деснянський національний природний парк, площею 162,15 кв.км, заснований у 1999 році уздовж кордону з Російською Федерацією. Багаточисельних туристів Сумщина також залучає мальовничими берегами багаточисельних річок, джерелами питної води з коштовними лікувальними і питними властивостями. Унікальні природні ландшафти області поєднуються з багатою історією цих місць.

В глибині тисячоліть починається історія міст Путивль, Ромни, Глухів, які включені до списку найважливіших історичних міст України.

Серед інших пам'яток Сумської області – Михайлівська церква і дзвіниця (1776-81рр.) в селищі Вороніж, Собор Різдво Богородиці (1735 р) в с. Гамаліївка, що є монументальним спорудженням Харлампієвського монастиря, в якому похоронений гетьман І.Ськоропадський. А також скіфський Курган «Старша могила» в Ромненському районі, поле Конотопської битви, Покровський собор і Введенська церква (XIX ст.) в Ахтирці і багато інших.

 

 

Обновлено