Географія

На графічному малюнку відтворено художніми засобами злиття "двох річок" - природної, яка уособлює багатства краю, та рукотворної, що уособлює працелюбність, творчий потенціал дніпропетровців.

На лівому синьому полі щита - дев'ять золотих восьмипроменевих зірок, символізують славну сторінку в історії краю (виникнення та існування на теперішній території відомих всім своїм значенням паланок Січі - Токмаківська, Базавлуцька, Микитинська), Старої та Нової січей. Козак з рушницею, то запорожець, зображення якого присутнє на гербах Війська Запорозького та гетьманської України впродовж майже 200-літнього періоду. Бурелет - гербовий елемент подано у вигляді двох перекручених у вигляді кільця, стрічок, символізує "охоронця" історичної традиції.

Створена 27 лютого 1932 року. Дніпропетровська область розташована в південно-східній частині України, в басейні середньої та нижньої течій Дніпра. Межує з Харківською, Донецькою, Запорізькою, Полтавською, Кіровоградською, Миколаївською та Херсонською областями. Загальна площа - 31,9 тис. кв. км, у тому числі землі лісового фонду становлять 190,8 тис. га, із них вкриті лісовою рослинністю 166,9 тис. га. Лісами вкрито лише 6 % території області.

Населення Дніпропетровської області складає 3447,2 тис. чоловік (на 01.01.2006). Адміністративно область поділяється на 22 райони. В регіоні налічується 21 місто, з них 13 міст обласного значення, 47 селищ міського типу, 1440 сільських населених пунктів.

Обновлено