Традиції

Як і в будь-якому іншому місті, в Одесі є свої традиційні свята. Самим відомим і колоритним звичайно ж є День Сміху, який відзначають 1 квітня.

Влітку 1972р. одеська команда КВК в черговий раз стає чемпіоном країни, і передачу закривають ... І вже восени 1972р. авторська група команди практично у повному складі, зваживши, що "КВК немає, а жити все-таки треба!", збирається і придумує одеський фестиваль сміху - "Гуморину". 1 квітня 1973р. вiдбулася перша одеська "Гуморина". Кращим гаслом визнаний такий: "Одесит, стій! Подумай: чи все ти зробив для появи в місті мільйонного жителя? .." З тих пір щорічно в Одесі проводиться «Гуморина», куди з усього світу з'їжджаються люди, щоб на собі відчути всю тонкість й соковитiсть одеського гумору.

Ще одним щорічним святом в Одесі є День визволення Одеси, який відзначають 10 квітня. Близько 30 місяців тривала окупація Одеси. Під керівництвом партійної організації ні на один день не припиняли боротьбу із загарбниками. За час окупації в місті загинули 82 тисяч жителів, 78 тисяч людей були вивезені на примусові роботи до Німеччини. У місті і катакомбах діяли 6 партизанських загонів і 45 підпільних груп. Радянські війська звільнили Одесу 10 квітня 1944. Щороку всі, і старі й малі, збираються на площі 10-ого квітня для покладання квітів на честь солдатів, які визволили місто від фашистів.

Вже стало традицією щорічний зліт байкерів в Одесі на мото-рок фестиваль GOBLIN SHOW. У 1999 р. - Перший Міжнародний зліт мото-туристів, він же «GOBLIN SHOW», проходив в м. Одесі, на території п / л «Буревісник», р-н 411 Батареї. Організатором та ідейним натхненником став Андрій «Гоблін». Весь захід проходив 2 дні. Кількість учасників тоді не перевищувало 60-ти мотоциклістів з України та Молдови. Традиційний зліт починається приблизно в середині червня і триває кілька днів. Місце проведення зльоту зазвичай в промисловій зоні - найбільш часто це стадіон ВАТ "Одескабель". В один із днів обов'язково проходить "парад мотоциклів" в Одесі - колона мотоциклістів рухається по місту за встановленим заздалегідь маршруту.

І звичайно ж як же без улюбленого свята - День Міста! У 2009 р., 2 вересня Одесі виповнилося 215 років. Рескрипт Катерини II про заснування на місці Хаджибея нового портового міста підписаний 27 травня 1794. І 22 серпня (2 вересня) 1794 року з благословення Митрополита Катеринославського і Таврійського Гавриїла були забиті перші палі в основу міста. Свята у нас любили завжди. У літературі про минуле Одеси ми постійно зустрічаємо опис пишних балів і багатолюдних народних гулянь. І в нинішній час до цього свята готуються задовго до нього. По всьому місту різноманітні концерти на площах. Як правило, в останні роки на Приморському бульварі влаштовують красиву виставку квітів ... Різноманіття розваг і фантазія одеситів з кожним роком не перестає дивувати! Що ж буде далі?

Обновлено