Туристичні родзинки

Печера Попелюшка

Гіпсова печера Попелюшка знаходиться в Новоселицькому районі, Чернівецької області. Основна частина печери знаходиться на території області, а вхід до неї знаходиться на території Молдови.

Унікальна печера, довжини якої становить понад 90 км, була відкрита у 1977 році. У печері знаходиться велика кількість озер, декілька колодязів, залізно-марганцеві глиняні сталактити та кристали прозорого гіпсу. Так як, печера має три поверхи, то її вважають найбільш „багатоповерховою” в Україні. Серед гіпсових печер вона займає третє місце в Україні та світі.

Сьогодні, вхід в печеру можливий із території України.

Оскільки, печера насичена унікальним повітрям, яке сприятливо впливає на лікування бронхіальної астми, то тут планують розвивати спелеотерапію.

Гіпсова печера Попелюшка - унікальний витвір природи. В печері - багате внутрішнє "оздоблення", якому немає аналогів у Європі.

Різні джерела наводять різні дані щодо довжини підземних галерей (у трьох ярусах) Попелюшки: понад "83 км", "90200 м", "понад 120 км" і навіть "150 км". Відповідно, її ставлять за довжиною на 3-е - 1-е місця в світі серед гіпсових печер. Є інформація, що подальше проходження печери важке через велику загазованість порожнин.

Також наводяться різні дані щодо місцезнаходження виходів з печери: в урочищі Крива, неподалік від села Подвірне, біля села Крива (в Молдові) тощо. Може ніхто тут не помиляється і існує кілька входів/виходів: всі вказують на один і той же район, печера - велика, а кар’єрів тут багато.

Назва ж печери пояснюється тим, що в 1977 році, коли чернівецькими спелеологами в одному з кар'єрів Буковини було виявлено невелику тріщину - вхід до печери, її брудний і непривабливий вид не викликав спочатку ентузіазму в дослідників, і печеру назвали «Попелюшка».

Тим часом, печера «Попелюшка» підкинула геологам загадку. У її відкладеннях було виявлено мінерал бьорнесит. Дотепер його зустрічали лише на дні багатокілометрових океанських западин.

Похмурі галереї Попелюшки спелеологи прикрасили десятками глиняних скульптур, які приємно радують погляд.

Обновлено