Географія

Географія

"Щит скошений зліва лазуровим і червоним. В першій частині золоте подільське усміхнене сонце. В другій - срібний лапчастий хрест. Щит облямований декоративним картушем з колосків пшениці, перевитим синьо-жовтою стрічкою, і прикрашений кетягом калини. Клейнод герба - Тризуб."

В даному випадку ми маємо справу з чи не найдавнішою історичною емблемою на території сучасної України. Срібний хрест на червоному тлі - історична і єдина емблема Волині, частина якої входить нині до складу Хмельниччини.

Область розташована в західній частині України. На сході вона межує з Вінницькою, на північному сході — з Житомирською, на північному заході — з Рівненською, на заході — з Тернопільською і на півдні — з Чернівецькою областями. Протяжність з півночі на південь — 220 км., із заходу на схід — 120 км.

Хмельницька область (до 1954 року Кам’янець-Подільська) утворена 22 вересня 1937 року. Її площу складає 20,6 тис. кв. км. (3,3% від території України). Чисельність населення — 1474 тис. чоловік (3% населення України), у тому числі міське населення — 775,8 тис. чоловік (52,6%), сільське — 698,2 тис. чоловік (47,4%). Щільність населення — 78,5 чоловік на кв. км.

В адміністративно-територіальному відношенні область ділиться на 20 адміністративних районів, 13 міст, у тому числі 5 міст обласного підпорядкування (Хмельницький, Кам'янець-Подільський, Шепетівка, Славута, Нетешин), 24 селища міського типу і 1417 сільських поселень.

Адміністративний центр — місто Хмельницький — вперше згадується як Проскурів у 1493 році, у 1954 році перейменоване в Хмельницький. Населення налічує 261 тис. чоловік. У 1941 р. обласний центр переноситься до Проскурова, але після цього, через деякий час, область отримує нову назву - Хмельницька.

 

Обновлено