Релігія

Релігія

У Донецьку представлені православні і грекокатолицькі храми, протестантські молитовні будинки і католицькі костели, мусульманські мечеті і іудаїстичні синагоги. Найширше представлені культові спорудження православної церкви (переважно Московського патріархату). У 1931 році був зруйнований Свято-Преображенський кафедральний собор, його майно було передане Покровській церкві в селі Старомихайлівка.

До 1948 року в Сталіно існувало 13 православних общин.  У 1945 році була утворена Ворошиловградсько-донецька єпархія, яка управлялася архієреями з Херсонсько-Одеської кафедри. Єпархія називалася «Ворошиловоградсько-донецькою» при тому, що Донецька область у той час називалася «Сталінською».  6 вересня 1991 року була створена Донецька єпархія Української Православної Церкви Московського патріархату.

Митрополит, що очолює єпархію з 1990 року до 1996 року мав титул митрополита Донецького і Слов'янського. З 1996 року єпархія розділилися на дві. Перша — Донецько-Маріупольська єпархія, друга — Горлівсько-Слов'янська єпархія.

Обновлено