Релігія

Релігія

У Запоріжжі і області на сьогоднішній день налічується 43 релігійні напрями і течії. І хоча запорізький край вважається православним, місцеві жителі віддають перевагу різноманітним релігійним течіям. У Запоріжжі і області широко поширено християнство, іудаїзм, іслам і індуїзм.

Християнство — одна з найбільших релігій світу. Безліч людей, що живуть в різних країнах, що говорять на різних мовах віддають перевагу саме християнству. Але ця релігія не єдина. Християнство розпадається на ряд самостійних напрямів, найбільш значні з яких — католицизм, православ'я, протестантизм.

У Запорізької області найбільш поширене православ'я, яке складає 51,1 відсотка від загальної кількості релігійних організацій. Українська Православна Церква (УПЦ) і Українська Православна Церква Київського Патріархату (УПЦ КП) наблизилися до піку «насичення» області своїми релігійними організаціями. Але темпи підготовки духівництва для цих церков до цих пір не відповідають темпам збільшення кількості общин. В області 421 православна організація, але священиків вистачає лише в 276-ти. Також діють дві православні організації — старообрядці Поморської угоди і Російської церкви Старовинноправославної (Новозибковської угоди). Найкрупніші православні храми і собори в Запоріжжі — Свято-Микольський храм, Свято-Покровський і Свято-Андріївський собори.

Обновлено