Традиції

Традиції

Рівненці відвіку славилися своєю кухнею. Їх блюда були відомі далеко за межами країни. Це обумовлено перш за все високими смаковими і поживними властивостями, різноманітністю використовуваних продуктів і способом кулінарної обробки. Адже одних лише способів приготування борщу налічується тут більше 30, а в його склад входить близько 20 найменувань різних продуктів.

У рівненській кулінарії десятки тисяч рецептів блюд, які відрізняються простотою приготування і прекрасними смаковими якостями. Тутешні українські борщі, пампушки, галушки, вареники, коржі, калачі, гречаники, фарширована риба, шпиговане сало, печеня, буженина – все так смачно, що, просто, пальці оближеш.

Багато блюд відрізняються вдалим поєднанням овочів і м'яса. Особливо смачні і корисні блюда з грибами: український борщ з грибними вушками, короп з грибами, яєчня з грибами, гриби в сметані, вареники з картоплею і грибами, качка з домашньою локшиною і грибами та інші.

Дуже смачні блюда, запечені в спеціальних керамічних горщиках: печеня, вареники із сметаною, тушена капуста, картопля з м'ясом і чорносливом. Рівненці завжди славилися своєю гостинністю, бо "веселий гість - будинку радість". У хатині на столі на вишитому рушникові завжди лежить хліб, а поруч - сіль.

Обновлено