Географія

Географія


За своїм змістом герб відповідає історичній традиції Київської Русі, пізнішим періодам нашої минувшини, має обґрунтовану сучасну інтерпретацію (двоголовий орел уособлює два князівства - Чернігівське та Новгород-Сіверське, на центральних територіях яких розташована теперішня Чернігівська область), а розміщення на щитку знака князя Мстислава Володимировича підкреслює суто чернігівську індивідуальність герба і водночас вказує, що область є частиною України.

Чернігівська область є однією з північних областей України, межує з Білорусією (Гомельська область) на північному заході і Росією (Брянська область) на півночі. На сході розташована Сумська область, на півдні - Полтавська, на південному заході і заході - Київська.

Чернігівська область за площею є однією з найбільших областей України, займає 31,9 тис. кв. км (5,28 % всієї території України, 3-е місце). З Росією -199 км державного кордону, з Білорусією - 227 км державного кордону. Населення - 1 225 200 чол. У етнічній структурі переважають українці, доля яких перевищує 90%. Щільність - 36,15 чол./км.

На території Чернігівської області розташовано 1200 річок загальною довжиною близько 8,5 тис. км. Найбільші річки: Дніпро, Десна, Сейм, Остер, Снів, Убідь і Удай. Клімат — помірний, помірно-континентальний.

 

Обновлено