Географія
Лук зі стрілами й зірками – указують на історичну роль краю в обороні рідних земель, а також на м. Полтаву, як адміністративний центр області. Міські ворота з трьома баштами та флагштоками - вказує на міцність, могутність, недоторканість краю, козацькі традиції. Хвиля води - символізує багатство водних просторів області. Козацький хрест - символ на історичних прапорах Полтавських полків, та елемент гербів міст Миргорода, Зінькова. Підкова - символ щастя, добра, любові, злагоди. Серце символізує Полтавщину як серце України, її велич, духовність, землю, що надала життя видатним діячам світового значення. Сніп - уособлює природне багатство, родючість земель, працьовитість її мешканців, національні традиції краю. Корона - могутність, стійкість, велич і слава. Прийняті кольори: малиновий - найбільш розповсюджений колір козацьких прапорів - могутність, хоробрість. лазуровий - боротьба за свободу, надія. золотий - сонце, світло, добробут, доброта, робота, гідність.
Практично вся територія області розташована на сході країни в центральній частині Лівобережної України. Лише невелика частина земель Кременчуцького району знаходиться за Дніпром — на правому березі. Протяжність області з півночі на південь — 213,5 км., а з південного заходу на північний схід — 259 км. Межує на півночі з Чернігівською і Сумською областями, на північному заході — з Київською, на заході — з Черкаською, на південному заході — з Кіровоградською, на півдні — з Дніпропетровською і на сході — з Харківською областями.
Основи господарського використання земель Полтавської області були закладені в прадавні століття слов'янами ("сиверянами"), що населяли ці землі до IX століття. Сприятливі кліматичні умови сприяли у той час землеробському характеру освоєння території.