Географія

Географія

У блакитному щиті стародавній золотий шолом з сріблястою обробкою, під ним золотий вигнутий колос пшениці й золотий «Ахтирський» хрест. Золотий шолом — знак історичної спадщини Київської Русі. Колос має 25 зерен по числу районів області, сам він вигнутий у формі літери «С», першої літери у назві області. Хрест символізує духовність жителів. Існує й інше пояснення елементів щиту: шолом — історичні землі Київської Русі, що перейшли до складу Сумської області від Чернігівської, колос — землі, що перейшли від Харківської області, частина Слобожанщини, хрест — землі, що перейшли від Полтавської області.

Сумська область розташована на північному сході України. На півночі і сході область граничить з Брянською, Курською і Білгородською областями; протяжність державного кордону з Російською Федерацією складає 498 км. На кордоні розташовано три пункти пропуску залізничного транспорту (Волфіно, Пушкарне, Зерновий) і п'ять — автомобільного (Бачевськ, Катеринівка, Рижовка, Юнаковка, Велика Писарівка). На півдні, південному сході і заході Сумщина граничить з Харківською, Полтавською і Чернігівською областями України. Відстань від обласного центру до столиці України м. Києва 350 км.

У Сумську область входить 15 міст. Основна її частина розташовується в межах Дніпровсько-Донецької низовини, остання частина знаходиться в межах Воронежського масиву. Клімат тут теплий. Адміністративний центр місто Суми. Цей район багатий пам'ятниками історії і архітектури. Населення - 1 млн. 369 тис. 800 чіл на червень 2001 р., з них міського - 886100 чоловік, сільського - 483700 чоловік.

Обновлено