Бабусині казки

Вершина Ай-Петрі, що схожа на руїни замку, підноситься над морем на 1.233 м.

На її північному схилі є ущелина – Великий каньйон Криму. По ній протікає річка, яка попадає у впадину і утворює природні ванни. Одна з них – „Ванна молодості”.

...На березі річки Хаста-баш, між Алупкою і Місхором, жили дід та баба, яким вже підходила пора помирати. Старому – 90 років, старій – 80, не мають вони ні сил, ні грошей, щоб хоч поховання по-людськи влаштувати.

Задумав старий із останніх сил добратися до лісу, щоб набрати вітролому. Вітролом можна продати і купити собі труну, а також все, що необхідно небіжчикам. Зранку і пішов старий в дорогу. Важко йому було йти, постійно зупинявся відпочити. Прийшов до Ай-Петрі, нарубав вітролому, закинув в’язанку на спину і якось став спускатися.

Доплівся він до джерела, яке, як і кілька таких самих, дає життя річці Хаста-баш. Змучився старий від спеки, приник до джерела і почав пити воду. А напився – здолала знемога, ліг коло сосни і заснув.

Прокинувся старий – сонце ось-ось сяде! Не помітив він навідь як легко збіг з гори, і в’язанка легкою здавалась. Вирішив дід, що мало дрів нарубав.

А стара переживала, що діда довго нема та й пішла його зустрічати. Побачила молодого хлопця і запитала чи не зустрічав він у лісі діда старого. Здивувався чоловік і навідь розлютився:

- Зовсім сліпа стала ти, стара, якщо чоловіка свого не пізнаєш!

Благала стара парубка не сміятися над нею, адже кожного чекає одна дорога: від дитинства до юності, а далі підступить старість із своїми болями і стражданням. Зрозумів тоді старий, що це йому джерельна вода молодість повернула, про яку він від свого діда чув.

Поспішила – як могла – стара до джерела. А чоловік зайнявся усіма домашніми справами, якими сили не було раніше займатися. Згадав він про стару тільки коли ніч наступила. Добіг до джерела – немає жінки! Звав, шукав – ні! Аж раптом в кущах заплакало дитя. Заспокоїв він дитину, взяв на руки і пішов додому. А коли розсіялась нічна імла, побачив чоловік, що дитина в бабиних лахах.

Ось так іноді шуткує з жінками їх природна жадібність!

Обновлено