Географія

Географія

Являє собою щит малинового кольору з орлом, обтягнутий колоссям пшениці із стрічкою, на якої є напис: «С добром к людям». Вгорі щита розміщається Герб України — тризубець у фігурному литті. Орел на гербу іменується «скіфським». Саме таке стародавнє зображення орла було знайдено археологами на території області. Малиновий колір щита — символізує козацтво, а жовтий — багатство землі.

Кіровоградська область, утворена у 1939 році, розташована в центральній частині України на межиріччі Дніпра і Південного Бугу.

Регіон межує відразу з шістьма областями України: Черкаською областю на півночі, Полтавською на північному сході, Дніпропетровською на сході і південному сході, Миколаївською на півдні, Одеською на південному заході і Вінницькою на заході.

На території області знаходиться географічний центр України.

Область розташована на Придніпровській височині, що порізана долинами річок, балок і ярів. Найвища точка області – 269 м, а переважаючі висоти складають 150-200 м. Площа: 24 600 км кв. Населення: 1 100 000 чол. Щільність населення: 45 чол./км кв. Населені пункти: 1053 (у тому числі 12 міст, 26 селищ міського типу і 1015 сіл), міст обласного підпорядкування: 4 (Кіровоград, Олександрія, Знам'янка і Світловодськ). Адміністративних районів: 21.

Обновлено