Традиції
19 січня – Хрещення
Святом Хрещення закінчуються Різдвяні святки, які тривають з 7 по 19 січня. Відповідно до біблейської розповіді Христос був хрещений у водах річки Іордан, це і дало другу, народну, назву свята.
Напередодні, тобто 18 січня, вся сім'я, як і перед Різдвом збирається за столом. До столу подаються лише пісні страви і готується голодна, або ж, Бідна кутя. Чому вона так називається пояснити важко, можливо тому, що так весь день напередодні Хрещення не можна нічого їсти, оскільки суворий піст.
На Голодну кутю існував цікавий обряд, який має назву "Вигнання куті". Суть його полягає в тому, що потрібно узяти горщик де варилася кутя і розбити його об ворота, при цьому примовляючи: "Геть, кутя, з покутя!". Цього дня щедрували.
Люди старшого віку йшли до церкви освячувати воду, яка набирає особливої сили і цілющості. Водохресною водою лікують рани, вона допомагає відвернути будь-яке лихо.
Прийшовши вранці після нічної церковної служби додому потрібно окропити кожен куточок житла свяченою водою, тоді у будинку буде порядок і спокій.
В ніч на Хрещення тварини можуть розмовляти людською мовою, але прислухатися до їх розмов не потрібно - як правило, це не провіщає нічого доброго.