Географія

Географія

Центральне місце у гербі посідає Пальма Мерцалова. Стисла історія цього унікального витвору мистецтва така. У 1896 році на промисловій і художній виставці в Нижньому Новгороді прикрасою павільйону Новоросійського товариства стає унікальна пальма, виготовлена із частини рейки ковалями-умільцями Юзовського металургійного заводу, О.І. Мерцаловим и Ф.Ф. Шкаріним. Донецькі альпіністи водрузили копії Пальми на вищу відмітку Південної Америки Аконкагуа та Ельбрус. Кольори герба: золотий – символ багатства, справедливості і великодушності; чорний – багатства землі; блакитний – вроди та величчі; зелений – надія, радість, достатку, сільського господарства. Корона – обласний статус герба, дубові листя – надійність. Девіз: «Возможность доказана делом» показує сформовані трудові коріння Донбасу, цілеспрямованість в досягненнях цілей.

Область розташована в південно-східній частині України, у степовій зоні. Її територія складає 26,515 тис. кв. км, тобто 4,4% загальной території України. Вона межує на південному заході з Дніпропетровською і Запорізькою областями, на північному сході - з Луганською областю, на сході - з Ростовською областю Російської Федерації, з півдня омивається Азовським морем і має вихід до морів Середземноморського басейну.

Водну систему області становлять річки: Сіверський Донець, Казенний Торець, Самара, Вовча, Кальміус, Грузький Єланчик, Кринка; водосховища: Старокримське, Клебан-Бицьке, Карлівське, Кураховське, Вільхівське та канали: Сіверський Донець-Донбас і Дніпро-Донбас.

Донецька область за своїм географічним розташуванням відноситься до Центрального степу. Донецька область - одна з областей України, що найменше забезпечена природною водою. Водозабезпеченість місцевим природним річковим стоком на одного мешканця області (190 м3) у 5 разів менша, ніж у середньому по Україні.
 

 

Обновлено