Географія

Щит червоного кольору, що поділений на чотири частини і обв'язав колосами жита, волошками.

У центрі щита знаходиться Герб міста Житомира, на блакитному полі отвір коміра, з трьома баштами на них. З боків щита у верхньому лівому куту - архангел Михайло, у верхньому правому кутку - лицар на коні, в нижньому правому кутку - всміхнене сонце (язичницький символ бога Яріла), в лівому - язичницький хрест.

Житомирська область утворена 22 вересня 1937 р. Її площа складає 29,9 тис. кв. км. (5% від території України). Чисельність населення — 1389,5  тис. чоловік (2,9% населення України), у тому числі міське 775,4 тис. чоловік (56%), сільське  614,1 тис. чоловік (44%). Щільність населення — 46 чол. на кв. км.

На півночі область межує з Республікою Білорусь, на заході — з Хмельницькою і Рівненською, на півдні — з Вінницькою, на сході — з Київською областями України. Область ділиться: на південно-західну частину, що знаходиться в межах Придніпровської піднесеності (висота до 300 м), і північно-східну — низовинну, що входить в район Полісся; на північному заході області серед заболочених рівнин Поліської низовини піднімається Овручський кряж (заввишки до 316 м).

Помірно-континентальний клімат. Літо тепле і вологе, середня температура липня 18,7 °С; зима м'яка, середня температура січня — 5,6 °С. Опадів за рік від 515 мм в південній частині до 604 мм в Поліссі. Тривалість вегетаційного періоду в середньому 240 днів.

Територія області належить до басейну Дніпра. Протікають тут Случ, Вуж, Уборть, Тетерів, Ірша та Ірпінь. Великі площі в Поліссі займають болота (25% північної частини області).

Обновлено