Релігія

Релігія

Сучасний Миколаїв представляє собою в релігійному розумінні ряд напрямів християнства і іудаїзм.

Будівництво релігійних храмів в Миколаєві почалося з перших днів. До 1810 року кам'яних храмів було:

* 4 грецьких

* 1 католицький

* 1 старообрядницький

* 1 єврейський молитовний будинок

До 1869 року в Миколаєві богослужіння велося у 18 церквах і молитовних будинках. Активне будівництво церков велося до 1915 року. Ініціаторами і організаторами були губернатори, архітектори, купці і багаточисельні жителі міста.

Радянський період ознаменувався занепадом релігії. Під різні політичні і економічні кампанії знімалися дзвони, були вилучені дорогі церковні реліквії із золота, платини, срібла і коштовних каменів, рідкі церковні книги. Частина церков і каплиць були знесені, інші передані під школи, клуби, музеї.

Декілька храмів було зруйновано під час воєн, які проходили через Миколаїв.

Після отримання Україною незалежності релігія поступово почала відроджуватися. Православ'я — основна конфесія Миколаєва. У 1863 році на вулиці Карла Лібкнехта (центр міста) була відкрита Іудейська синагога. Примітний факт народження в 1902 році у Миколаєві Менахема Менделя Шнєєрсона — одного з видних єврейських діячів XX століття, сьомого і останнього любавичського ребе. У березні-квітні 2002 року в Миколаєві пройшли багаточисельні заходи, пов'язані з його 100-річним ювілеєм.

Обновлено