Географія

Географія

Зелений колір символізує надію, радість, добробут. Ріг добробуту символізує природні багатства. Кадуцей – незмінний атрибут бога Меркурія, який у добу античності вважався заступником торгівців, мандрівників, парламентаріїв. Змії, що обкручують кадуцей, символізують мудрість.

Харківщина розташована на північному сході України. На півночі і північному сході вона межує з Білгородською областю Росії, на сході - з Ворошиловградською областю Росії, на південному сході - з Донецькою, на південному заході - з Дніпропетровською, на заході і північному заході - з Полтавською і Сумською областями України. Територія - 31.4 тисяч кв. км. (5,2% від території України). Протяжність : з півночі на південь - 210 км., зі сходу на захід - 220 км.

Рельєф області є хвилястою рівниною з легким нахилом в південно-західному (до басейну Дніпра) і в південно-східному (до басейну Дона) напрямах. У північно-східну частину області заходить Средньоруська піднесеність, в південну - відроги Донецького кряжа.

75% водних ресурсів області доводиться на басейн Дону. Головна водна артерія - Сіверський Донець - є правим притоком Дону. Серед інших річок найбільшими є Оскол, Вудь, Берека. Загальна протяжність 867 водойомів складає 6.4 тис. км. Є в області і озера, найбільше з яких - Лиман.

Харьківська область поділена на 27 територіально-адміністративних районів, в неї входять 17 міст, 62 селища міського типу і 1694 сільських населених пункти. Чисельність населення області - 2997,9 тис. чоловік (близько 6% населення України), у тому числі міське - 2364,5 тис. чоловік (78,9%), сільське - 633,4 тис. чоловік (21,1%). Щільність населення - 95 чіл. на кв. км.

 

Обновлено