Географія
Герб міста Херсон – ворота жовто-золотистого кольору символізують гостинність міста. Схрещенні золоті якорі вгору лапами: один торговий, другий – воєнно-морський. Нижня частина щита обрамлена ліворуч дубовою, а праворуч – лавровими гілками, символами міцності та слави міста.
Площа Херсонської області - 28,5 тис.кв. км. (4,7% територій України). Відстань від Херсона до Києва:
- залізницею - 664 км.
- шосейними дорогами - 584 км.
Область розташована на півдні України в Причорноморській низині, в степовій зоні, в нижній течії Дніпра. Омивається Чорним і Азовським морями, а також Сивашом (Гнилим морем) і Каховським водосховищем. На території області протікає 19 річок. Найбільші річки: Дніпро - завдовжки 178 км., Інгулец - завдовжки 180 км.
Погода
Клімат помірно-континентальний, посушливий. Середньорічні температури: літня рівна +22,4°С, зимова рівна -2,1°С. Максимальна літня температура досягає +40°С, зимова досягає -31,5°С. Тривалість безморозного періоду - в середньому 179 днів на рік. Середньорічна кількість опадів - від 300 до 420 мм. Вегетативний період триває 200 днів. На півночі Херсона в основному переважають південні чорноземи з лісовим підгрунтям. На півдні вони переходять в червоно-коричневі і каштанові грунти, які розташовані інколи разом з солонцями. Для побережжя Чорного і Азовського морів характерні солонці і солончаки.
Херсон межує на сході із Запорізькою, на північному заході - з Миколаївською, на півночі - з Дніпропетровською областями, а на півдні (по Сивашу і Перекопському перешийку) - з Автономною Республікою Крим. По території області проходить державний кордон протяжністю 458 км., у тому числі 350 км. по Чорному і 108 км. по Азовському морям. На кордоні розташовано 4 пункти пропуску: авіа-, річковий порт, морські порти м. Херсона і Скадовська.