Народні колективи

Народний ансамбль танцю "Барвінок"

Народний ансамбль танцю "Барвінок" був створений у 1984 році. Засновник та художній керівник колективу - Заслужений діяч мистецтв України, відмінник освіти України Петро Бойко.

За 23 роки свого існування ансамбль став переможцем багатьох Всесоюзних, Всеукраїнських та Міжнародних фестивалів. "Барвінок" - лауреат обласної премії ім.Трублаїні. В 1987 році ансамблю присвоєно звання "Зразковий художній колек­тив"­, в 1989-му - звання Лауреата Республіканської премії ім. М.Остров­ського, а в 2002 році - почесне звання "Народний художній колек­тив".

У 2001 році Народний ансамбль танцю "Барвінок" став переможцем Міжнародного конкурсу дитячих шоу-програм "Слов'янського базару у Вітебську-2001" та володарем спеціального призу "За високу майстерність виконання", що є найвищою нагородою цього престижного конкурсу дитячих творчих колективів. "Барвінок" - єдиний дитячий танцювальний колектив України, який має таку високу нагороду. Висока виконавська майстерність, яскравий акторський талант юних артистів, художня довершеність кожного танцю, барвиста палітра костюмів та багатство музичного супроводу - ось складові частини успіху ансамблю. Юним танцюристам гаряче аплодували в багатьох куточках України та країн співдружності від Львова до Владивостока. Ансамбль неодноразово побував на гастролях у Росії, Білорусі, Молдові, Польщі, Чехії, Англії, Франції, Туреччині, Італії, Німеччині, Греції, Китаї, Іспанії, Сербії і Чорногорії. Тільки в Японії "Барвінок" побував з концертами шість разів. Основа репертуару Народного ансамблю танцю "Барвінок" - це українські народні танці та фольклор. Танцювальний репертуар ансамблю "Барвінок" великий і різноманітний. В першу чергу це українські танці - "Козачок", "Тропотянка", "Волинська полька", "Гопак" та інші. Головною відмінною рисою репертуару ансамблю є те, що більшість танців мають свою сюжетну лінію, тобто в кожному з них закладено невелику розповідь, зміст якої передається засобами хореографії. Особливо цікавими є хореографічні сценки "Ходить Гарбуз по городу", "Гречаники", "Ґандзя", "П'ятничанські верховоди", хореографічна новела "Журавка" та інші. Значним досягненням в роботі ансамблю є створення одноактного українського балету "Пригоди "Барвінка" за мотивами творів Богдана Чалого.

Унікальність юних артистів "Барвінка" полягає в тому, що вони демонструють на сцені весь спектр української народної творчості, вони однаково професійно танцюють, грають на різних музичних інструментах, співають народні пісні. Фактично кожен учасник ансамблю, крім хореографії навчається ще й співати, або вишивати, або грати на одному і навіть на кількох українських музичних інструментах.

Зразковий хореографічний колектив "Україночка"

Зразковий хореографічний колектив "Україночка" створений в 2000 році при ОЦЕВ "Юність Буковини" м. Чернівці. Очолює ансамбль досвічений хореограф - Тетяна Горошевська. Колектив представляє усьому світові таланти українських дітей з міста Чернівці та відстоює честь і гідність України за кордоном. Гастрольні подорожі колективу, конкурси і фестивалі дають змогу кожній дитині побачити різні країни світу, дізнатись про народні традиції та познайомитись з провідними колективами і хореографами світу. Ірина Олійник при ансамблі "Україночка" діє студія "Сюрприз", яку очолює хореограф Яніна Олійник. Студію відвідують малюки віком від 5 до 7 років.

"Україночка" має гарний репертуар. За час свого існування колектив відвідав такі країни: Румунія (2002 р.), Греція (2002 р. - Афіни), Польща (2004 р. - Варшава), Німеччина (2004 р., 2008 р. - Берлін, Дрезден), Угорщина (2004 р., 2008 р. - Будапешт, Балатонфюрет), Франція (2005 р., 2008 р. - Париж, Діснейленд, Версаль), Грузія (2004 р. - Поті, Батумі), Чехія (2005 р., 2007 р., 2008 р. - Прага, Карлови Вари, Нова Роле), Австрія (2007 р., 2008 р. - Відень, Грац, Круздорф), Фінляндія (2006 р., 2008 р. - Лапландія, Гельсінкі, Турку), Швеція (2006 р. - Стокгольм), Норвегія (2006 р. - Осло), Росія (2000 р., 2002 р., 2004 р., 2005 р., 2006 р. - Москва, Санкт-Петербург, Клімовськ, Срібні Пруди, Наро-Фомінськ, Подольськ), Україна (2001-2009 рр. - АР Крим, Феодосія, Армянськ, Ялта, Київ, Миколаїв, Рівне, Керч, Черкаси, Івано-Франківськ, Хмельницький), Туніс (2008 р. - Монастір, Сус). Враховуючи значну роботу по художньо-естетичному вихованню дітей та молоді, високу виконавчу майстерність - колективу "Україночка" у 2004 році було присвоєно звання зразковий художній колектив. В травні 2009 року група дітей ансамблю "Україночка" брала участь у Міжнародному конкурсі дитячої творчості "Крила Магриба" (Туніс) і отримала Диплом лауреата ІІІ ступені за дитячий народний танець, а також Диплом від мера міста Хаммам-Сусс за 23 карнавальну ходу, на якій делегація дітей з Чернівців з гідністю пронесла Прапор України під легендарну пісню "Червона рута".

На протязі 2008-2009 учбового року колектив ансамблю "Україночка" дав багато концертів і здобув чимало нагород. Творча діяльність колективу не має меж. З'явилось багато нових творів та започаткувань. Так, 25 січня 2009 р. колектив започаткував одноденний фестиваль "Тетянин день", на який були запрошені почесні гості міста, хореографічні та вокальні студії. Усім Тетянам колектив ансамблю "Україночка" вручив пам'ятні подарунки.

В січні 2009 року колектив брав участь у міжнародному конкурсі естрадного мистецтва "Зимние каникулы - "Звездного Крыма" в Черновцах", на якому став Лауреатом ІІ ступеня.

В травні 2009 року колектив "Україночка" давав концерт перед оглядовою комісією на підтвердження звання "Зразковий художній колектив".

Театр-студія сучасного танцю "Абра"

Театр-студія сучасного танцю "Абра" вже 11 років зачаровує своїми танцями кам'янчан. Вихованців цього колективу прекрасно знають у різних містах України та за її межами. Художній керівник "Абри" Лілія ПАШИНСЬКА недарма нагороджена відзна­кою Кам'янець-Подільської міськради "Честь і шана", адже вона примножує славу нашого прекрасного міста, здобуваючи зі своїм колективом одну за одною перемоги у найрізноманітніших танцювальних конкурсах.

"Абра" - семиразовий чемпіон України з танцювально­го шоу. Восени 2006 року на чемпіонаті Європи в Угорщині середня та молодша групи стали фіналістами. У грудні 2007 року на відкритому чемпіонаті світу в Польщі серед­ня група "Абри" в категорії "Малі форми" стала чемпіоном світу. Це лише мала частинка всіх перемог колективу.

Дитячий ансамбль народного танцю "Горличка"

Дитячий ансамбль народного танцю "Горличка" функціонує при Центрі дитячої творчості вже понад ЗО років. Вийшов з-під крила "Горлиці". В репертуарі ко­лективу - танці регіонів України, країн світу, сучасні обробки обрядових танців. "Горличка" багато виступає, дає концерти. Ансамбль відомий як в Україні, так і за кордоном. У червні 2005 року вихованці "Горлички" брали участь у святкуванні днів України в Польщі у складі офіційної делегації нашого міста. У серпні 2006 року - в Міжнародному фестивалі фольклору "1-а тиезіга в'є ТегиеІ" (Іспанія), 2007 року гастролювали у Франції. Це заслуга художнього керівника ансамблю Дмитра НАЗАРЕНКА. До речі, сьогодні "Горличка" - це ще й громадська організація, яка створена на початку цього року.

Навчаються танцям і вихованці ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою. Хореограф Ганна Гаджула, крім того, що викладає ліцеїстам основи хоре­ографії, ще й тренує танцювальний колектив "Мрія". На заняттях її учні навчаються народним і сучасним танцям на військову тематику, але в першу чергу вчаться вальсувати. Адже що то за офіцер, який не вміє танцювати вальс?

"Мальва"

Яскравою зіркою з 1990 р. сяє в Навчально-виробничому центрі творчості молоді м. Бровари творча хореографічна майстерня "Мальва", високою оцінкою багатогранної діяльності якої стало присвоєння Наказом Міністерства освіти і науки України № 611 від 13.07.2007 р. почесного звання "Зразковий художній колектив".
Художній керівник колективу - О.О. Круковська, талановитий педагог, висококласний фахівець, неповторна творча особистість. Велику увагу приділяє розкриттю індивідуальності кожного з вихованців, адже вони всі різні, самобутні, неповторні. І діти, відчуваючи її любов, відданість справі і відповідальність за кожного з них, тягнуться до свого керівника, вчителя й порадника.

Колектив має багату концертну і гастрольну діяльність. Він - неодноразовий призер та лауреат обласного фестивалю-конкурсу дитячих хореографічних колективів "Терпсихора запрошує…", Чемпіонату м. Києва з сучасних танців "Dance+", Всеукраїнського відкритого дитячого фестивалю "Єдина родина", Всеукраїнського фестивалю-конкурсу мистецтв для дітей та юнацтва "Різдвяні канікули" (м. Львів), Міжнародного фестивалю мистецтв "Весна-2006", (м. Київ), V Міжнародного конкурсу-фестивалю "Чарівна свічка" (м. Київ), VІІІ Міжнародного фестивалю мистецтв "АrtВесна-2008" (м. Київ), Міжнародного дитячого фестивалю "Понтійська арена" (м. Севастополь), ІІ Міжнародної Новорічної Асамблеї юних посланців миру "Зимові казки Москви" (Росія), ІХ Міжнародного фестивалю творчості дітей та молоді "Весняний зорепад" (Польща), Міжнародного дитячого фестивалю мистецтв "Тріксі" (Болгарія), Міжнародного фестивалю дитячої творчості "Славянский венец" (Болгарія), Міжнародного фестивалю дитячої творчості "День танцю - 2008" (Словаччина), Республіканського хореографічного конкурсу дитячих колективів (Республіка Білорусь).

Зразковий хореографічний ансамбль "Радість"

Зразковий хореографічний ансамбль "Радість" - неодноразовий переможець щорічного регіонального огляду-конкурсу "Танцююча осінь". Учасник Республіканського фестивалю "Лебедина вірність", Всеукраїнського фестивалю творчості народів Південної України і Криму "Чумацький шлях".

У 2005 р. - лауреат II і III ступенів Республіканського огляду-конкурсу хореографічних відділень серед шкіл естетичного виховання в Сімферополі. У 2006 р. - Республіканський огляд-конкурс хореографічних відділень серед шкіл естетичного виховання в Сімферополі: дипломант І ступеня в номінації "Народний танець" (молодша та старша групи), дипломант II ступеня в номінації "Класичний танець", дипломант III ступеня в номінації " Сучасний танець "; V Всеукраїнський фестиваль творчості дітей села" Золоте зернятко "у м. Херсон, 2-е місце в номінації" Народний танець ". Зразковий хореографічний ансамбль РадістьУчасник танцювального марафону "В гостях у Терпсихори" у м. Армянськ, учасник Північно-Кримського регіонального танцювального марафону "В обіймах Терпсихори" в м. Красноперекопськ. У 2006-2008 рр.. - Дипломант регіонального конкурсу серед колективів народного танцю в м. Саки. У 2007 р. - VIII Всеукраїнський фестиваль-конкурс народної творчості "Барвістій віночок" в м. Дніпропетровськ, диплом лауреата І ступеня в номінації "Народний танець" (старша група); Всеукраїнський фестиваль хореографії ім. П. Вірського у м. Севастополь. У 2007 р. і 2008 р. - І та ІІ відкриті районні фестивалі кримськотатарської культури "Акъ-Шейх челлерінде" в смт Роздольне. У 2009 р. - ІІ Міжнародний фестиваль "Велике руське слово" в м. Ялта; лауреат I і II ступенів Всеукраїнського фестивалю класичного та сучасного танців "Сузір'я мрій" у м. Дніпропетровськ. Хореографічний ансамбль давно став візитною карткою та гордістю Роздольненського району. Створений колектив в 1987 р. хореографом Соколенко Оленою Леонідівною, випускницею Київського державного інституту культури за спеціальністю "Хореографія". З 1991 р. ансамбль працює на базі хореографічного відділення Роздольненської дитячої школи мистецтв і налічує близько 100 учнів.

Педагогічний колектив - виключно професійний: працюють також в ансамблі педагоги хореографічного відділення школи мистецтв Л.К. Мірошниченко і І.В. Дмитрук, в минулому випускниці ансамблю "Радість". Велике місце у творчій діяльності ансамблю приділяється навчального процесу. Діти освоюють основи класичного і народно-сценічного танців, знайомляться з традиціями бального та історико-побутового танців. Учасники ансамблю практично отримують професію. Багато хто з них вступили на хореографічні відділення вищих навчальних закладів Криму і України, виходять на професійну сцену.

У 1994 році ансамблю було присвоєно звання "зразковий", що він з гідністю підтверджує вже протягом 14 років.

Дитячий народний художній колектив - спортивно-танцювальний ансамбль "Пульс"

Дитячий народний художній колектив - спортивно-танцювальний ансамбль "Пульс" створений у 1987 р. на базі груп гуртка художньої гімнастики Центру творчості дітей та юнацтва "Шевченківець". У 1998 р. колективу присвоєно звання народного (Наказ від 13.07.1998р. № 483-к Міністерства освіти України). У 2002 р. та 2008 р. ансамбль підтвердив звання народного художнього колективу двома сольними концертами на головній сцені країни - Національному палаці мистецтв "Україна". Художній керівник ансамблю - майстер спорту з художньої гімнастики, відмінник освіти України, заслужена артистка України.

Педагогічний колектив ансамблю складається з викладачів-тренерів, акомпаніаторів, методистів та культорганізаторів, балетмейстерів. Серед педагогів ансамблю - два майстри спорту, два майстри спорту міжнародного класу, шість відмінників освіти України, вісім керівників гуртків - методистів. Усі педагоги неодноразово нагороджувалися грамотами Шевченківського РУО, ГоловУО м. Києва, Міністерства освіти і науки України, Шевченківської районної у м. Києві державної адміністрації та Київської міської державної адміністрації. Серед них і молоді педагоги, які декілька років тому були випускницями ансамблю. Вже стало традицією, що кращі випускники після 8-12 років навчання вступають до вищих навчальних закладів і приходять працювати з малюками у свій ансамбль. Для них улюблена справа дитинства стає життєвим покликом і професією на подальше доросле життя.

В ансамблі "Пульс" працює 32 навчальні групи - це 687 вихованців віком від 3 до 21 року. Концертний склад ансамблю, який налічує 11 навчальних груп і де займаються 250 дітей, постійно поновлюється вихованцями другого та третього років навчання за підсумками відбіркових змагань. Концертна програма "Пульсу" різноманітна. До неї входять: спортивно-танцювальні композиції, сучасні та народні стилізовані танці. Кожна вікова концертна група має свій концертний репертуар, тому ансамбль може давати концерт до двох годин, а також різноманітні концертні програми для різновікового глядача від 30-40 хвилин до 1-1,5 години. Діючий репертуар налічує понад 50 концертних номерів.

Концертна діяльність дитячого Народного спортивно-танцювального ансамблю "Пульс" добре відома не тільки в Київі, а й далеко за його межами. Колектив є постійним учасником концертних програм і державних заходів у Палаці культури "Україна", Палаці спорту, Українському домі, Майдані Незалежності, Співочому полі та інших сценічних майданчиках. Ансамбль бере участь у багатьох телевізійних програмах, серед яких: "Всяка всячина", "Ми самі з вусами", "Територія данс", "Мрії збуваються", "Мультфільм на замовлення" та інші. "Пульсу" пощастило побувати з виступами в Росії, Білорусі, Латвії, Казахстані, Киргизстані, Польщі, Угорщині, Китаї, США, ОАЕ, Естонії, Болгарії. У липні 2004 року вихованці та педагоги ансамблю "Пульс" були активними учасниками спортивного дійства до Міжнародної естафети олімпійського вогню "Олімпіада - 2004". Ансамбль "Пульс" - лауреат усіх фестивалів "Таланти твої, Україно!", учасник Всесвітнього форуму юних політиків, журналістів і творчої молоді, учасник першої офіційної делегації дітей у КНР, дипломант фестивалю "Золота осінь Славутича - 96, 97, 98", почесний учасник Першого Всесвітнього фестивалю українського козацтва "Козацькому роду нема переводу", дипломант телеконкурсу "Утренняя звезда" у м. Москві, учасник Всеукраїнського молодіжного фестивалю "Перлини сезону", учасник та організатор Міжнародного фестивалю "Київський шанс", учасник Фестивалю "Кримські зорі" м. Ялта, дипломант Міжнародного фестивалю "Радість Європи" в Югославії, дипломант фестивалю "Слов'янський базар" у м. Вітебськ, дипломант Міжнародного фестивалю "Юні таланти" в м. Бішкек (Киргизстан), лауреат Всеукраїнського фестивалю естрадної пісні "Пісенний вернісаж", дипломант Міжнародного фестивалю "Планета юність" м. Тарту (Естонія), лауреат першого місця (номінація "Характерні танці") та другого місця (номінація "Естрадні танці") Міжнародного фестивалю "Веселий вітер" (Болгарія) (2006 р.); здобув Гран-Прі Міжнародного фестивалю "Веселий вітер" (Болгарія) (2007 р.); є почесним гостем Міжнародного фестивалю "Веселий вітер" (Болгарія) (2008 р.). Результатом співпраці вихованців, педагогічного та батьківського колективів дитячий Народний художній колектив "Спортивно-танцювальний ансамбль "Пульс" став володарем Почесного диплома презентаційного альманаху "Діловий імідж України: здобутки, досвід, визнання" - 2008, 2009 років. У 2009 р. колектив став лауреатом Всеукраїнського проекту "Флагмани освіти і науки України". Як структурний підрозділ Центру творчості дітей та юнацтва "Шевченківець" м. Києва ансамбль "Пульс" є членом Європейської асоціації установ вільного часу для дітей та молоді".

Шоу-балет "FORSAGE"

Шоу-балет "FORSAGE" - це сплеск емоцій і знак фірмової хореографії. Програма балету в сучасному стилі: хіп-хоп, р'н'б, стріт-джаз, брейк-денс, клаб-денс, контемпорарі і багато іншого. Хореографи Жильцова Вікторія і Жильцов Валерій - чудові керівники, з майстерністю обіграють і подають до постановках будь-яку ідею. Заняття хореографією організовує хлопців прагнути до кращого, відмінно вчитися, розбиратися в мистецтві і т.д. Для Вас вони так би мовити "новинка", але далеко не новачки у спорті. На сьогодні колектив шоу-балету є фіналістом чемпіонату світу, п'ятикратним чемпіоном України і неодноразовим чемпіоном Києва. Здавалося б, звучить голосно і нескромно, але ці заслуги сформували команду професіоналів.
Шоу-балет FORSAGE

Досягнення шоу-балету з гордістю представлені: у постановках хореографії і в зйомках у фільмі "Місяць - Одеса" (режисер Анатолій Матешко, телеканал Інтер); неодноразове участь в програмі "Guten Morgen" на каналі М1; постановка хореографії та закриття гала-концерту в "Арена Інтертеймент" на честь Дня народження клубу; участь і завоювання призового місця в щорічному фестивалі Козирної карти "Дежавю"; постановка хореографії та участь у міжнародному фестивалі "Арт весна"; участь у телевізійному Міжнародному фестивалі хореографічного мистецтва "ЯЛТИНСЬКИЙ БЕРЕГ"; перемога на фестивалі "Кубок мера 2009" та багато інших.

Обновлено