Історія
Заселення території області почалося приблизно 100 тис. років назад. У районі хутора Колесникова (Станично-Луганський р-н), сел. Червоний Яр (межа м. Луганська), була виявлена стоянка людини раннього палеоліту. У районі с. Петрівка, Станично-Луганського району, досліджені стоянки пізнього палеоліту, вік яких приблизно 14 тис. років. Найбільш заселеною територія області стала з III-I тис. до н.е. Тут мешкали іраномовны землеробсько-скотарські племена.
I тис. до н.е. На території області жили войовничі кочівники: кімерійці, скіфи і сармати, алани - нащадки сарматів, болгари - тюркськомовні племена. Алани і болгари створили єдину культуру на території Північного причорномор'я, залишивши на території області залишки сотень поселень, деякі з яких займали площу в декілька десятків гектар.
Історія Луганщини
Луганськ — обласний центр східної України, прекрасна й незалежна українська рівнина, що на півдні відкривається Донецьким кряжем, а на півночі заходить на Середньоруські височини. За кількістю населення це дивне місто займає 11 місце серед інших обласних центрів України.
Сучасним виглядом Луганська земля зовсім відрізняється навіть від того, якою вона була років 100-200 тому. Але якщо зануритися в історію цього самобутнього міста, то випливає доволі багато цікавих фактів.
Дивно, але ще кілька сторіч тому на місці цього велетенського міста був суцільній степ, жовтий та широкий, де гуляли вітри та дикі тварини, а в небі кружляли степові птахи.
Спочатку луганські землі населяли скіфи, кіммерійці та сармати, трохи пізніше - кримські та ногайські татари. Але в кінці ХVII століття татар було витіснено, і на їх території заселилися запорізькі козаки.
Але сучасна історія міста Луганська починається з 1795 р., коли було засновано Луганський гарматно-ливарний завод. При заводі виникле невеличке поселення, яке вже у 1797 р. було названо “Селище Луганський Завод”. Як кажуть, “хрещеним батьком” цього поки що селища був адмірал М. С. Мордвінов, а “хрещеною матір'ю” була сама імператриця Катерина Друга.
Містечко спочатку було збудовано без певного плану, тож і вулиці почали з'являтися пізніше і поступово (до цього лише горизонтальні вулиці мали назви). Історики згадують, що першу вулицю у Луганську було названо Англійською. І вже 1882 р. Луганську було присвоєно статус міста повіту.
На сьогоднішній день Луганщина — це край видобутку вугілля та металу, це осередок машинобудування та хімічної промисловості.
Сучасну Луганську область офіційно було створено у 1938 р. і відома вона не лише важкою промисловістю та корисними копалинами. За останні роки Луганськ піднявся до світового рівня у сфері футбольного спорту та бізнесу. Сюди приїжджають сотні тисяч любителів футболу, аби угледіти своїми очима справжню гру, варту всесвітньої уваги.
Луганськ мав навіть власний прапор, а саме - полотнище синього кольору прямокутної форми, на якому в центрі було зображено герб Луганська, який було затверджено міською радою в 2006 р.