Традиції

Виготовлення оберегів

Містичне уявлення древньої людини про існування злих сил, створило ряд обрядів, спрямованих на виготовлення предметів, здатних захистити її. Обереги жителів Миколаївської області були призначені як для побутової, так і для військової мети. Для виготовлення оберега береться будь-який предмет, який має для людини особливе значення, який підноситися в дарунок і так далі. В місячну ніч в будинку або ж на природі проводиться ритуал накладення необхідних охоронних якостей для данної людини або її оселі. У цей ритуал входять обряди по очищенню і захисту території довкола будинку, підключення до духів Луни, Землі, Вогню і передача їх якостей в предмет. Ритуал, що проводиться на природі, є барвистою містерією в кращих традиціях язичництва.

Мій будинок - моя фортеця

В системі родової обрядовості миколаївців дуже чітко просліджуються ритуали і обряди, пов'язані з будівництвом нового будинку. Будівництво житла відвіку було однією з найважливіших подій, зв'язаних з надією на щасливе і забезпечене життя. Бажання забезпечити надійність і захищенність нової споруди виразилося в обрядах і ритуалах. Родові обряди по правильному вибору місця забудови і перевірки вибраного місця, закладки фундаменту, цоколя, вигону стін, закладки з волоку і даху, закінчення будівництва з постановкою захисту і вживанням оберегів передавалися від діда до внука впродовж більше 300 років.

Новосілля

Від правильності проведення обряду новосілля (входин) залежить подальше щасливе і забезпечене мешкання в будинку. Ритуалом є народна вистава з піснями, гулянням, тостами і вшановуванням членів сім'ї, як майбутніх мешканців цього будинку, так і батьків і інших членів роду, що сприяли споруді будинку або садиби.

 

Обновлено