Географія
На сріблястому фоні (колір чистоти) французького щита, котрий символізує закарпатську землю, зображений легендарний хазяїн і охоронець Карпатських гір - бурий ведмідь. У протилежній частині на синьому фоні (колір чесності) зображені три жовті смуги (колір справедливості і віри), які символізують три найбільші річки краю (Тіса, Вже, Латоріца).
Територія історичного Закарпаття складала до 1919 року - 15,6 тис. кв. км, сучасна територія Закарпаття - 12,8 тис. кв. км.
Географiчний Центр континентальної Європи знаходиться у селі Дiлове, Рахiвського району.
За територiєю закарпатський регiон бiльше вiд таких країн свiту, як - Люксембург, Ватикан, Лiхтенштейн, Сан-Марiно, Андора, Бруней, Кiпр, Сингапур, Катар, Мальдiви та багато інших. За населенням регіон бiльший вiд: Iсландiї, Захiдної Сахари, Свазiленда, Белiза, Фiджi, Сурiнама, Вануату, Гайани, Джибуттi, Соломонових островiв, Гвiнеї-Бiсау, Екваторiальної Гвiнеї.
На Закарпатті знаходиться єдиний у світі пам'ятник листоноші (смт. Туря Ремети, Перечинський р-н). Також в цьому регіоні знаходиться найдовша в Європі липова алея (м.Ужгород).
Закарпаття (загальна площа 12,8 тис. кв. км.) займає 2,1% усієї території держави Україна. Населення – 1,25 млн. осіб (на 1.01.2004 р.). Закарпаття межує на заході із Словаччиною, на сході - з Івано-Франківською областю, на півночі - з Польщею, на півдні - з Румунією.