Географія

Герб виконаний золотом, глазур'ю. На малиновому полі зображений козак з шаблею на лівому боку і рушницею на лівому плечі.

Клейноди - символи козацької епохи, указують на те, що запорізька земля успадкувала принципи демократії, які були властиві Запорізькій Січі. Булава указує на владу Президента - глави держави, гаранта державного суверенітету і територіальної цілісності України. Пернач символізує виконавчу владу на місцях, бунчук - взаємодія між всіма гілками влади в області, литаври - символ народного волевиявлення.

Запорізька область утворена 10 січня 1939 р. Її площа становить 27,2 тис. кв. км. (4,5% від території України). Чисельність населення — 2023,8 тис. чоловік (4% населення України), у тому числі міське — 1548,2 тис. чоловік (76,5%), сільське — 475,6 тис. чоловік (23,5%). Щільність населення — 74,4 чіл. на кв. км.

Розташована область на південному сході України. Межує з Дніпропетровською, Херсонською, Донецькою областями, а на південному сході її побережжя омиває Азовське море.

Обновлено