Талановиті діти

Талановиті діти України (Авторська стаття)

Кожна дитина талановита,
головне – допомогти їй знайти себе…

Діти – це майбутнє будь-якої нації, будь-якої держави, адже саме з них починається усе на світі. Ні для кого не таємниця, що найбільше неймовірно обдарованих дітей лише в Україні. Українські дітки вже неодноразово доводили, що талановиті діти – талановиті у всьому!!! Це і музиканти, танцюристи, спортсмени, і майбутні мультиплікатори, гумористи, шахісти, і навіть техніки, конструктори… Ті, які мають потенціал стати відомими зірками світового рівня, але, на жаль, поки не мають таких можливостей.

Опікою дітей, особливо юними обдаруваннями, займаються по всьому світові. Так Всесвітня Рада для Обдарованих і Талановитих Дітей (WCGTC) виникла завдяки ідеям Генрі Колінса, видатного британського педагога, що працював із обдарованою молоддю. Завдяки його зусиллям Перша Світова Конференція відбулася в Лондоні у вересні 1975 року. На ній були присутні більше п’ятиста учасників із п'ятдесяти трьох держав світу. Протягом Лондонської конференції, учасники запропонували створити постійну організацію, з метою подальшого розвитку обдарованої молоді в усьому світі.

В 1977 році на другій Світовій Конференції в Сан-Франциско (США) була створена Всесвітня Рада для Обдарованих і Талановитих Дітей, штаб якої нині розміщений у місті Вінніпег (Канада).
І в Україні є досить-таки багато осіб, кому не байдужі творчі, креативні, нестандартно мислячі діти. Про них не забувають, ними опікуються, їм допомагають, намагаються втілити хоча б одну їхню, мабуть, ще «рожеву» мрію, прагнуть розвинути той вогник, який є у кожній дитині, виділити той талант, яким вона володіє, показати те, на що здатне маля…

Програма-орієнтир «Повір у себе» – одна з перших справ, яка сповістила Україну про існування сучасних юнаків та юнок, спрямована на виявлення та розвиток творчих та індивідуальних здібностей дитини. Віра в себе, свій талант; можливості творити, досягати висот у різних галузях людського життя; уміння передати свій досвід, знання; розуміння проблем людей; намагання у кожній дитині бачити сонце – об'єднали у програмі творчі справи дітей: всеукраїнський марафон дитячої творчості «По веселці в третє тисячоліття»; творча майстерня «Улюблена іграшка»; академія дитячої майстерності «Знаю, вмію, навчу»; фестиваль дитячої хореографії «Веселкове коло»; міжнародний дитячий фестиваль мистецтв «Слов’янський базарчик».
Найстаріший журнал для дітей в країні «Однокласник» шукає і серед своїх читачів талановитих дітей. 10 грудня відбулося нагородження переможців конкурсу юних журналістів «Твій погляд – 2008». Учасники творчого змагання – учні середніх шкіл, а також студенти навчальних закладів ІІ рівня акредитації, як і минулого року, змагалися у двох номінаціях, а журі шукало кращих «серед тих, хто пише» і «серед тих, хто фотографує».

«Острів любові», «Хамство у школі», «Моя хата НЕ скраю», «Портрет друга», «Спинися, мить!», «Фоторепортаж» – кожен юний журналіст мав змогу написати про те, що йому болить чи з чого він щасливий. Отож читачі відгукнулися – активно писали до редакції про кумедні пригоди домашніх улюбленців, релігію та моральність у сучасному суспільстві, долю дітей-сиріт, дивовижні історії та легенди рідного краю.

Ще одним гідом у країну дитячих талантів є спеціальний проект каналу «1+1» «Танцюю для тебе», присвячений дитячим мріям. Дев’ятеро зірок шоу-бізнесу та спорту у парі з хореографами змагаються у танцях заради благородної мети – здійснення заповітного бажання талановитої дитини. Саме на цьому шоу вже спалахнула не одна зірочка.

Усі ці цікаві юні особистості дуже різні. Але їх об’єднує одна суть: вони неймовірно талановиті, а також вже встигли стати народними улюбленцями.

Мета благодійного фестивалю «Талановиті діти України» - це виявити, розкрити, допомогти та сприяти розвитку таланту дітей-сиріт, дітей із неблагополучних і неповних сімей, надання їм можливості проявити свою індивідуальність, краще пізнати себе. У фестивалі беруть участь юні таланти – вихованці дитячих будинків, учні шкіл-інтернатів у номінаціях вокал, хореографія, дефіле та оригінальний жанр.

Цей фестиваль — не стільки змагання, скільки привід влаштувати сиротам справжнє свято. Попередній фестиваль відбувся у грудні минулого року в Колонній залі мерії, де свої таланти демонстрували вихованці інтернатів № 3, 12, 21 та дитбудинку «Малятко». Діти вправно танцювали, співали, грали на музичних інструментах. Наймолодшому з юних конкурсантів — п’ять років, а старшим — по сімнадцять. За словами директора фестивалю Ольги Величко, діти готувалися до свята упродовж двох місяців, відвідуючи репетиції тричі на тиждень. Із ними займалися професійні режисери, представники модельної агенції та зірки шоу-бізнесу. Яскравим одягом для виступів юних талантів забезпечили найвідоміші українські дизайнери.

Директор дитячого будинку «Малятко» Лідія Литвиненко зізнається, що спочатку дітям було нелегко подолати сором’язливість, але згодом вони повірили в себе, тож зараз на сцені виглядають цілком впевненими. Шістнадцятирічна Вікторія Ширшова з «Малятка» каже, що цей фестиваль дав їй змогу знайти чимало друзів, а головне — продемонструвати свої таланти.

Конкурс оцінювало поважне журі, до складу якого увійшли олімпійська чемпіонка Лілія Подкопаєва, народні артисти України Володимир Гришко та Наталія Бучинська, дизайнери Діана Дорожкіна, Ганна Бублік, а також столичні управлінці: керівник відділу соціального та правового захисту дітей столичного Головного управління з питань освіти та науки Надія Геліон, керівник відділу гендерної політики управління у справах жінок, інвалідів, ветеранів війни та праці Київської міської державної адміністрації Ірина Рудешко. Нелегко було обирати кращих конкурсантів. Утім, подарунки дісталися всім, адже крім призових місць, учасникам присуджували і перемогу у спеціальних номінаціях. Численні спонсори свята відзначали тих, хто найбільше запам’ятався. Так, на запрошення одного з журналів дві вихованки сиротинців відвідають Італію. А ведучі Інна Цимбалюк та Олексій Дівєєв-Церковний разом зі співачкою Машою Фокіною та арт-директором одного з салонів краси презентували номінантам мобільні телефони. Ніхто не залишився поза увагою журі. “Повболівати” за своїх конкурсантів прийшло понад трьохсот інтернатівців. Ці глядачі теж дістали презенти: плеєри, магнітофони, модний зимовий одяг та взуття, годинники, іграшки, косметика та біжутерія для дівчат-підлітків, солодощі, дитячі друковані видання. Були й подарунки для всіх вихованців інтернату — зокрема, безкоштовне відвідування матчів однієї з футбольних команд. Усі конкурсанти отримали від депутатської фракції Київради «Блок Леоніда Черновецького» по 100 гривень, а також були запрошені на солодке частування до одного зі столичних ресторанів.

Президент фестивалю Інна Машковська пообіцяла, що фестиваль «Талановиті діти України» — не поодинока акція. Його проведення стане новою традицією, адже, крім матеріальних цінностей, які отримали діти, їм дуже важливо знати, що їх люблять і не забувають.

З 1 до 21 червня у Міжнародному дитячому центрі «Артек» у Криму проходив VI Всеукраїнський конкурс «Таланти багатодітної родини», метою якого є робота з багатодітними родинами з різних куточків України, і виявлення у них талановитих дітей. Конкурс проводився з ініціативи Всеукраїнської Спілки жінок-трудівниць «За майбутнє дітей України» на чолі з депутатом України Катериною Самойлик, Головою Вищої жіночої ради Спілки, при підтримці Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту та працівників МДЦ «Артек» на чолі з його генеральним директором Борисом Новожиловим. Вже третій рік поспіль конкурс «прописується» у прекрасному куточку нашої держави – у країні безхмарного дитинства та справжнього щастя – в «Артеку».

Та й що може бути важливішим за наше майбутнє – за нову генерацію, яку підтримують організатори цього конкурсу, і яка за кілька років буде творити українську культуру. За шість років свого існування «Таланти багатодітної родини» можуть пишатися своїми «випускниками»-дипломантами, які обрали творчі професії і навчаються, наприклад, у столичній консерваторії, Київському училищі ім. Р. М. Глієра, музичній школі ім. М. Лисенка, коледжі ім. Гнєсіних у Москві, проходять стажування у Віденській опері та виступають на сцені Національного палацу «Україна».

«До речі, за кілька років я зауважила таку тенденцію, – поділилася своїми спостереженнями пані Катерина, – конкурсанти з південних областей України, наприклад, більше перемагають у вокальній номінації, із західних – у образотворчому та декоративному мистецтві, із центральних – у танцювальній, зі східних – у вокалі та хореографії. Можливо, це генетично закладено... Думаю, що у цьому й вся краса – кожна дитина особлива!»

Працює, не покладаючи рук, і Благодійний Фонд Влади Литовченко «Обдаровані діти – майбутнє України», метою якого є допомагати талановитим дітям. І в першу чергу саме тим дітям, які позбавлені батьківської підтримки і турботи. Адже для того, щоб реалізуватися в житті, дитині потрібна допомога дорослих, здатних побачити в малюку талант і розвинути його здібності... Сама засновниця фонду Влада Литовченко розповідає: «У нас великі плани на майбутнє. Ми хочемо організовувати Фестивалі дитячої і юнацької творчості, на яких талановита молодь могла б голосно заявити про себе. Плануємо проводити конкурси для маленьких красунь і дитячі свята на честь знаменних дат (наприклад, Дня Святого Миколая, Дня захисту дітей, Дня Знань, Дня Матері). Також проводити майстер-класи з фахівцями, які розвиватимуть творчі здібності дітей. Крім того, в наших планах - заснування іменних стипендій для юних талантів. А ще у мене є мрія: я хочу відкрити в Києві дитячу школу мистецтв». Фонд надає матеріальну, технічну, гуманітарну, інформаційну допомогу в рамках власних благодійних програм, серед яких: «Юні таланти» (пошук та заохочення розвитку талановитих дітей, в тому числі сиріт та дітей інвалідів, їх підтримка та залучення уваги громадськості до проблематики даної категорії); «Подаруємо дітям свято» (організація фестивалів дитячої творчості, свят присвячених знаменним подіям та датам, підготовка та проведення виставок); «Школа успіху» (програма проводиться на базі шкіл-інтернатів та Національної бібліотеки України для дітей, у рамках якої проходять майстер-класи успішних людей та навчальні тренінги за участю викладачів, відомих людей, провідних фахівців різних напрямів); «Наш художній календар» (програма покликана розширити світогляд підростаючого покоління, ознайомивши дітей з життям і творчістю видатних людей України, долучити їх до української культури, прищепити патріотизм і гордість за свою країну); «Пізнай світ, який тебе оточує» (програма покликана ознайомити дітей з культурною спадщиною та традиціями країн світу); «Юні дарування» (виявлення обдарованих дітей-сиріт і дітей-інвалідів, допомога у вдосконаленні їх творчих здібностей і талантів, а також привертання уваги громадськості до їх проблем).

Мультяшних героїв раніше озвучували українські зірки. Діти давно полюбили Карлсона, що говорив голосом Олега Скрипки, Малюка, якого озвучувала Ані Лорак, чи голлівудські «Тачки» від Остапа Ступки і Ольги Сумської. Тепер голосом улюбленців «Планети-51» говоритимуть і просто українські школярі: цікаві та артистичні.

Минулого місяця на книжковому ринку України з’явилося нове презентаційне видання «Юні таланти України», яке надає можливість познайомитися з обдарованими юними учасниками. Підбір членів програми відбувається за рекомендаціями директорів шкіл по всій Україні, до участі в якій запрошуються діти, що займають призові місця у різноманітних олімпіадах, конкурсах тощо. Представлені у ньому особистості вже мають досягнення в такому юному віці, завдяки кропіткій, наполегливій праці та іскристому бажанню зробити все якнайкраще. Успіх, праця та високі результати – це їх відчайдушне кредо. Видання представило нариси про обдарованих та націлених на успіх дітей (нове покоління завзятої молоді у різних напрямах своїх майбутніх робіт, бажань, захоплень в дорослому житті). Ексклюзивна праця є і буде для всіх основою та підтримкою талановитих особистостей. Адже молодь бачить по новому старі прописні істини та бажає змінювати на краще сьогодення та майбутнє.

На кожному кроці ми бачимо спалахи дитячих талантів, вправних і впевнених, боязких і сором’язливих, але кожному з них приділяють неабияку увагу. Тож будемо сподіватися, що усі дитячі мрії здійсняться, таланти розквітатимуть, а дорослі, які взялися за таку благородну справу, будуть їм у цьому допомагати. І на українському мистецькому олімпі кожного року з’являтимуться нові талановиті зірочки, які сяятимуть ще яскравіше!!!

Автор статті - Ірен Файчак

Обновлено