Географія
Герб є щитом блакитного кольору французької форми, тобто чотирикутник із загостренням внизу. На нижній стороні щита (приблизно 1/6 площі) смуга зеленого кольору, на яку своєю основою спирається зображення башти срібного кольору з входами в неї з трьох сторін. Башта символізує місто Рівне, в яке в'їзди з трьох сторін (з боку Кльованя, Тучина, Здолбунова). З четвертої сторони - в давності місто обмивалося порівняно багатоводною тоді річкою Гирла. Блакитний колір символізує красу і величність, срібний - невинність і чистоту, зелений - надію, радість, повний добробут, щедрість.
Рівненська область розташована на північному заході України, є частиною історико-географічного краю Волині, утворена у 1939 році після приєднання західно-українських земель, що знаходилися у складі Польщі, до Української РСР. Межує на заході з Волинською областю, на півночі — з Республікою Білорусь, на сході — з Житомирською, на півдні — зі Львівською, Тернопільською і Хмельницькою областями України. Протяжність області із заходу на схід – 130 км, з півночі на південь – 210 км. Площа області – 20,1 тис. кв. км або 3,3% від території України.
Населення області – близько 1,2 млн. чоловік або 2,4 % населення України, у тому числі міське – 47,6%, а сільське – 52,4%. Національний склад області відрізняється однорідністю – більше 90% всього населення - українці, а в деяких районах області доля українців 98%, росіян – близько 5%, які в основному проживають в містах, серед інших національностей виділяються білоруси.
Відповідно до адміністративно-територіального ділення область має 16 адміністративних районів, 10 міст, у тому числі 4 міста обласного підпорядкування (Рівне, Дубно, Кузнецовськ, Острог), 17 селищ міського типу, 1004 сільських населених пункту. Адміністративний центр – місто Рівне.