Туристичні родзинки Музей Оноре де Бальзака

Музей Оноре де Бальзака

У селі Верхівня Житомирської області, в садибі Глінських, знаходиться музей Оноре де Бальзака. Колись дуже давно, по одній з місцевих стежин великий письменник квапився до своєї коханої, Північної Зірки - Евеліни Ганської...

У 1847-1850 роках, в палаці майбутньої дружини, жив і працював Оноре де Бальзак.  

Час був милосердний до садиби. Над сріблястою поверхнею річки Верховинки біліє колонада палацу в стилі ампір, площа якого складає 2077 кв.м. По обидві сторони від палацу одноповерхові флігелі, де є переходи, якими слуги носили страви до їдальні панського будинку.

Палац Ганських з'єднав у собі функціональність і красу, затишок невеликих світлих кімнат і великих парадних залів. Особливо красивим є бальний зал, стіни якого прикрашені барельєфами, а величезні скляні двері і вікна звернені до старовинного парку.

Колись сад був величезним (прогулянки по ньому здійснювали в кінних екіпажах) і мав невеликий зоопарк, лебединий став, розарій... Рідкісні породи дерев сюди привозили зі всього світу. Сьогодні він став менший, але і зараз кам'яний місток сполучає алеї. На околиці парку - невелика каплиця - усипальня Ганських. Тут похована дочка Оноре і Єви, яка померла в дитинстві. Зараз цей храм діє. За плечима закоханих 15 років надій, короткі зустрічі і незчисленна кількість листів. На жаль, закохана не була вільною (ще в 19 років красуня-полька уклала брак з казково багатим графом Ганським, який був старший за неї на 22 роки). Мрії закоханих здійснилися лише через 18 років.

14 березня 1850 року в Бердичівському костелі Св. Варвари вдова Евеліна Ганська стала панною де Бальзак. Нареченій було 49 років, закоханому генієві 50. Але родинне щастя було недовгим - через півроку письменника не стало.

Розрахувавшись зі всіма боргами чоловіка, Єва присвятила все своє життя видавництву і пропаганді його творчого спадку. Вона померла в 1882 році і похована в Парижі, біля чоловіка.

Обновлено