Туристичні родзинки

Медобори – природний заповідник

Природний заповідник, організований у 1990 р. на сході області, в межах Гусятинського і Підволочиського районів. Загальна площа заповідника складає 105.17 км кв., з яких 10 км кв. - площа філії «Кременецькі Гори», що знаходиться в Кременецькому районі на півночі області.

На території заповідника розташовано унікальне геологічне утворення Подільської піднесеності - Толтри, вузька горбиста гряда (з крутими західними і пологими східними схилами), що підноситься над навколишньою територією на 50-70 м. За походженням Толтри – це 170-кілометровий бар'єрний риф, що складається із залишків організмів з вапняним скелетом (моховаток, молюсків, коралів, водоростей).

Він утворився 15 млн. років тому в Сарматському морі, що існувало з зовнішнього краю Карпат декілька мільйонів років. Сучасні Толтри є ланцюгом горбів (найвищий - гора Бохит, 414 м) з безліччю мальовничих скель на їх вершинах і схилах. Вапняні породи сприяють розвитку в заповіднику карстових процесів.

Тут утворилася 200-метрова печера «Перлина», що отримала свою назву від кальцитових кульок, що зустрічаються на її стінах і нагадують перлини.

Ліси, що покривають більше 90% території, рясніють медоносними рослинами, що дали назву заповіднику. Серед дерев переважають бук і граб, хоча також зустрічаються ясен, явір, клен, липа, черешня, в'яз, береза, сосна і осика.

Невеликі безлісі ділянки, покриті степовою, лугово-степовою і наскельною рослинністю, дивно різноманітять і підсилюють мальовничість природних ландшафтів. На території заповідника росте більш ніж 800 видів вищих судинних рослин. З представників тваринного світу тут мешкають олень, косуля, дикий кабан, лисиця, куниця, борсук. Якщо дуже поталанить, то можна зустріти і лося.

 

Обновлено