Запоріжжя

Запоріжжя

Сприятливий клімат і вдале географічне положення Запоріжжя приваблювали людину з незапам'ятних часів. Прадавні стоянки первісних людей в річковій долині Дніпра відносяться до епохи середнього палеоліту. В кінці XVIII століття землі т.з. Дикого Поля увійшли до складу Російської імперії. У 1770 році тут була закладена Олександрівська  фортеця — форпост у російсько-турецькій війні, яка переросла до 1806 року в місто Олександрівськ, — місто повіту Єкатеринославської губернії.

Навпроти Олександрівська знаходиться на Дніпрі острів Хортиця, що був колись головним місцем Запорізької Січі — оплотом Запорізького козацтва. У розвитку Олександрівська важливу роль зіграло будівництво залізниці з центру Росії до Криму, а також зручного географічного розташування пристані дещо нижче за дніпровські пороги. В результаті місто стало важливим транспортним вузлом і тут почала розвиватися промисловість.

У 1921 році Олександрівськ став називатись Запоріжжям. А у 1923 році місто стало центром щойно створеного Запорізького округу.

Обновлено