Луцьк

Луцьк

Луцьк – сучасне місто, затишне та комфортне. Є тут багато вищих навчальних закладів, проспект Волі, що трохи схожий на київський Хрещатик, пам’ятники Лесі Українці і Тарасу Шевченко. Дуже гарні луцькі парки, але гуляти в них краще влітку. Є в місті пішохідні зони, чисельні кав’ярні, невеликі магазинчики, два театри та філармонія.

Вперше Луцьк згадується в Іпатієвському літописі в 1085 році, в XII ст. Луцьк вже був одним з найбільших міст Галицько-Волинського князівства. Його очолював з 1340 р. син литовського князя Гедімінаса – Дмитрій Любарт. При Любарті, за словами історика Михайла Грушевського, Волинь була зовсім „окремим світом”, який відрізнявся від Литви. Любарт охоче приймав місцеві звичаї, шанував традиції, чим завоював щиру симпатію волинців. Недарма Верхній замок Луцька – один із найбільших та найстаріших в Україні – до цих пір носить ім’я литовсько-волинського князя (хоча в 40-і роки XIV ст. будівництво тільки почалось, а закінчилось вже при Вітовті в 1430 році).

Замок Любарта – „родзинка” Луцька, яка збереглася до наших днів майже без змін. Сьогодні луцький замок вважається історико-архітектурним заповідником, на його території розташовані музей дзвонів, художня галерея і ряд археологічних пам’яток.

Обновлено