Казимир Сікорський

Казимир Сікорський

Про нього кажуть: «Це митець драматичного театру, а коли ще й ліпить і малює, створює великі монументи, складні живописні композиції, то розкриваються всі його чесноти».

Казимир Сікорський – головний художник Тернопільського академічного драматичного театру ім.Т.Г.Шевченка, скульптор, живописець, сценограф, Заслужений діяч мистецтв України, Лауреат обласної мистецької премії ім. братів Бойчуків. Людина неординарна, художник неспокійної вдачі, філософ з аналітичним мисленням, якого, передусім, захоплює історизм, він занурюється у все непересічне, що спонукає до справжнього поглиблення в мистецтво. Це – художник, у якого є талант, високий професіоналізм, і, що не завжди характерно для митців, самоаналіз. Чи не найбільше, аналітичне мислення призводить до створення складних вивірених композицій в сценографії, живописних, пластичних роботах.

Народився Казимир Сікорський 26 вересня 1935 року в с.Ходаки, біля річки Вілія. У спадок від батька, Бронислава Антоновича, передані йому польський родовід. Мати, Анна Володимирівна, була українкою. Родина відкинула її за те, що вийшла заміж за поляка та ще й прийняла католицизм. Згадуючи матір, Казимир все життя дякує їй за те, що так мужньо пронесла свою долю й здійснила його становлення.

Батько був біля землі, грав в оркестрі на сільських весіллях. Мати мала гарне сопрано, співала в церкві, грала Наталку-Полтавку в самодіяльному гуртку. Був молодший брат – помер…

Пристрасть до мистецтва мав, скільки себе пам’ятає. Спочатку намалював коня. Першими його оцінювачами були метиковані дядьки на повоєнних базарах. Не раз просили: «Намалюй, хлопче, мого коня, може швидше куплять». От і обростав «клієнтурою» юний художник. «Його норовисті коні аж виривались з полону аркуша, щоб зацокотіти копитами і… здійнявши куряву, загубитися з маленьким вершником десь у незвіданній далині. Там, де нема воєн, де не стріляють в батька на його очах, а маму з ним не женуть в чужі краї. І те стремління вирватися з лещат залишилося назавжди і втілилось у створені уже дорослим образи.»

Скульптор, сценограф, живописець, графік, лауреат премії імені братів Бойчуків, заслужений діяч мистецтв України, головний художник Тернопільського академічного драмтеатру імені Т. Шевченка Казимир Сікорський непомітно якось підійшов до свого ювілею.

Обновлено