Політик Олег Тягнибок

Політик Олег Тягнибок

Місце народження, освіта. Народився у Львові. У 1993 році закінчив Львівський державний медінститут, лікувальний факультет. У 1999 р. отримав диплом юриста у Львівському держуніверситеті ім. І.Франко.

Кар'єра медика і політика. У 1989-1990 рр. О.Тягнибок працював санітаром хірургічного відділення Львівської обласної клінічної лікарні, потім ще два роки - медбратом в нейрохірургічному відділенні. З серпня 1993-го по липень 1996-го - лікарем-інтерном в урологічному і хірургічному відділеннях Львівської обласної лікарні швидкої меддопомоги.

У політиці один з найвідоміших українських націоналістів сучасності - із студентської лави. Спершу був керівником Студентського братства Львівського медінституту. У 1991-1994 рр. очолював Студентське братство Львову. У 1994-1998 рр. представляв інтереси громади у Львівській облраді. Більше 10 років був членом Соціал-національної партії України (СНПУ). Двічі народний депутат України (III і IV скликань). Обидва рази проходив до парламенту по мажоритарних округах Львівщини.

У Верховній Раді III скликання був членом фракції Українського Народного Руху. У наступному парламенті - 2002-2006 рр. - входив у фракцію "Наша Україна" (ця ж політсила висунула О.Тягнибока в кандидати в народні депутати). Обидва скликання був членом Комітету ВР по питаннях бюджету.

З лютого 2004 року керує Всеукраїнським об'єднанням "Свобода". Спроби партії на виборах 2006 і 2007 рр. стати парламентською не увінчалися успіхом. У квітні 2008-го "Свобода" висунула свого лідера кандидатом на пост мера Києва.

Погляди. У економіці партія і її лідер закликають збудувати, перш за все, грамотну енергетичну політику. Для цього, згідно з програмою партії, слід відмовитися від монополізованих постачань енергоносіїв з Росії, повніше використовувати транзитний потенціал України і підвищити тарифи за транзит енергоносіїв. Пріоритетами соціальної політики партія О.Тягнибока називає боротьбу з безробіттям, створення нових робочих місць вихід з демографічної кризи і виконання зобов'язань держави перед громадянами.

У 2010 році Олег Тягнибок висунув свою кандидатуру на пост президента України. На виборах отримав 1,4% голосів.

Обновлено