Дніпро

Трете за чисельністю населення місто України, обласний центр, що розташований на крутих берегах Дніпра на місці впадання в нього р. Самари. Катеринослав (назва Дніпропетровська до 1929 р. на честь Катерини II) відноситься до міст, що виникли під час колонізації Російською імперією українських земель на півдні.

Дніпропетровськ був закладений Г. Потьомкіним у 1777 р. на місці злиття річок Самари та Кільчені як губернське місто. Невдовзі виявилось, що місце обрано невдало, і у 1784 р. будівництво губернського міста перенесли на правий високий берег Дніпра.

Формально місто було засноване у 1787 р. Катериною II і австрійським імператором Йосипом II, коли вони під час подорожі російської імператриці південною Україною заклали перший камінь в будівництво Преображенського собору.

19 травня 2016 р. Верховна Рада України на виконання Закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» прийняла рішення про перейменування міста Дніпропетровськ на Дніпро.

Обновлено