Традиції

Традиції

В Дніпропетровській області Новий рік мав німецькі традиції святкування. У XVIII ст. тут існували 2 культури – сільська і міська. Сільська була українською, а міська – російсько-німецькою.

В Дніпропетровській області новорічні святкування починались 24 грудня. Весь тиждень, що йшов перед Різдвом, життя в місті завмирало. Не велась торгівля, усі активно готувалися до свят. З 26 грудня починалися гуляння в селах і містах. Закінчувались гуляння 19 січня - на Хрещення.

Ялинка стала одним із атрибутів Нового року в Дніпропетровській області з 40-50-х років XIX ст. Офіційно почали святкувати Новий рік у 1699 році згідно указу царя Петра І. Він також наказав прикрашати будинки ялинковими та сосновими гілками. Але ця традиція прийнялась не одразу, оскільки в народі ялинка вважалась деревом, яке несе негативну енергію. Її пов’язували з темними силами і чортами.

Суспільна думка змінилася у  40-50-х роках XIX ст. під впливом німецького романтизму. Спочатку ялинку наряджали на один день, таємно від дітей. А потім діти струшували з неї подарунки і солодощі.

Обновлено