Географія

Географія

В золотому щиті чорна з золотими швами домена піч с червоним полум’ям, супроводжувана по бокам двома чорними молотами. У вільній частині щита герб Катеринославської губернії. Щит увінчаний сріблястою з чорними швами короною з трьома зубцями. За щитом дві, навхрест покладені, стального кольору кирки, з’єднані Олександровською стрічкою.

Луганська область розташована на сході України, по обидві сторони середнього перебігу річки Сіверський Донець. На півночі, сході і півдні область граничить з Білгородською, Воронежською і Ростовською областями Росії. На південному заході до земель Луганщини примикає Донецька, а на північному заході — Харківська область. Протяжність області з півночі на південь більше 270 км, а із заходу на схід — 170 км. Її територія складає 26,7 тис. км. (4,4 % території держави).

Рельєф області є хвилястим, підвищується від долини Сіверського Дінця на північ і на південь, де розташовується Донецький кряж. Область багата високоякісним вугіллям. Запаси вугілля обчислюються десятками мільярдів тонн. Дві третини складають антрацити і інше енергетичне вугілля, третина — вугілля, що коксується. У багатьох районах поширені будівельні матеріали: вапняк, піщаник, крейда, мергель, різні глини, які використовуються в будівництві. Існує велика кількість промислових відходів, що накопичилися в шахтних териконах і відвалах, які можуть бути використані в будівництві. Є родовища природного газу. У Луганську, Лисичанську, Кременній і Старобельську є джерела лікувальних мінеральних вод.

Обновлено