Географія

Географія

На верхньому полі щита розміщується зображення святого Юрія-Георгія на білому коні в золотому одіянні і шоломі, із списом в руках і німбом навколо голови. Піднята права рука святого Юрія-Георгія тримає спис, лівий на рівні поясу - спис і вуздечку. Кінь стоїть на нижньому полі з піднятим правим переднім копитом. Тут же зображений повергнутий коричневий змій з складеними крилами і скривавленими очима і пащею, пронизаними списом, який тримає святий Юрій-Георгій. Внизу щит прикрашений двома дубовими гілками із зеленим листям і коричневими жолудями, а також шістьма колосками пшениці, які розташовані симетрично після трьох колоски з обох боків щита.

Область розташована в центральній частині України, в середній течії річки Дніпро. На півночі межує з Гомельською областю Білорусі, на сході — з Чернігівською і Полтавською, на південному сході і півдні — з Черкаською, на південному заході — з Вінницькою, на заході — з Житомирською областями. Північна частина Київської області знаходиться в межах Поліської, а південна — головним чином на Придніпровській низовині, на південно-західну частину області заходять відроги Придніпровської височини.

На території області поширені в основному лісові і лісостепові ландшафти.

Київська область була утворена 27 лютого 1932 р. Її площу складає 28,1 тис. кв. км. (4,7% від території України). Чисельність населення — 1827,9 тис. чоловік (3,7% від населення України), у тому числі міське населення — 1053,5 тис. чоловік (58%), а сільське — 774,4 тис. чоловік (42%). Щільність населення — 65 чоловік на кв. км. Адміністративно-територіальний устрій області: 25 адміністративних районів, 25 міст, у тому числі 11 — обласного підпорядкування, 30 селищ міського типу, 1221 сільський населений пункт. Найбільші міста: Біла Церква, Бровари, Бориспіль, Фастів. Адміністративний центр — місто Київ, яке є містом республіканського підпорядкування. Область небагата корисними копалини. Тут зустрічаються: торф, буре вугілля, будівельні матеріали. Найбільше значення мають запаси будівельних матеріалів.

 

 

Обновлено