Географія

Герб являє собою червлений варязький щит. У середині щита розташований обернений управо срібний грифон, що тримає в правій лапі розкриту срібну раковину з блакитною перлиною.

Щит увінчаний висхідним сонцем і оточений двома білими колонами, сполученими синьо-біло-червоною стрічкою з девізом: "Процвітання в єдності".

Крим охоплює територію майже 25,6 тис. кв. км, що становить 4.3% площі України. На 330 км простягнувся півострів від мису Кара-Мрун на заході до мису Фонар на березі Керченської протоки і більш як на 200 км від мису Сарич - на півдні до північної межі на Перекопському перешийку.

На півночі і північному сході береги Криму омиваються водами Сивашу - мілководної затоки Азовського моря, відокремленої від нього вузькою і довгою Арабатською стрілкою. Берегова лінія тут значно порізана: є багато дуже мальовничих великих і малих півостровів і островів та заток типу лиманів. На заході і півдні півострів омивається водами Чорного моря, яке біля берегів утворює ряд заток і бухт, в тому числі Перекопську і Каркінітську - на північному заході, Каламітську - на заході і Феодосійську - на сході. Із сходу до Кримського півострова вузьким сімнадцятикілометровим перешийком прилягає Керченський півострів, який з півночі омивається Азовським морем, що утворює тут Арабатську і Казантипську затоки. З півдня Керченський півострів омивається водами Чорного моря, на сході Керченська протока відділяє Крим від Таманського півострова.
В ландшафтній структурі півострова можна виділити (з півночі на південь) Кримську степову провінцію, Кримські гори, Область Південного берегу.

Обновлено